pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2016
  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 2479

Konkurs poetycki "Świat poezją malowany" - IX edycja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Został rozstrzygnięty konkurs 9. edycji pt. "Świat poezją malowany". Komisja konkursowa z przyjemnością czytała teksty poetów z różnorodnych stron Polski, m. in. z Koszalina, Raciborza, Wieliczki, Trzebini, Krakowa, Warszawy, ale także z miejscowości bliskich: Bielsko-Biała, Pszczyna, Pawłowice, Goczałkowice-Zdrój.

Werdykt komisji konkursowej

  • 1. miejsce (nagroda Burmistrza Pszczyny) - Piotr Zemanek z Bielska-Białej za wiersz pt. "moje dziecko wychodzi ze mnie"
  • 2. miejsce - Marianna Kurczab z Pszczyny za wiersze "Po...", "W sepii..."
  • 3. miejsce (nagroda Dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie) - Aleksander Tadeusz Pordzik z Raciborza za wiersz bez tytułu "kiedyś tam..."


Nagrody przyznała komisja konkursowa w składzie: Weronika Zawisza-Grzanka - przewodnicząca, Barbara Solarska oraz Jolanta Kalafarska. Wręczenie nagród odbędzie się 18 listopada o godzinie 18.00 w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury w ramach spotkań "Poezja i muzyka pod 13".

Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej. Fundatorem głównej nagrody jest Burmistrz Pszczyny.

BM / pless.pl
źródło: M-PBP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj