Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4467

Zarząd powiatu pszczyńskiego otrzymał absolutorium

Podczas czerwcowej sesji Rada Powiatu Pszczyńskiego udzieliła absolutorium zarządowi powiatu za 2015 rok. Radni przyjęli także sprawozdanie z wykonania budżetu.

Sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego - 22.06.2016 · fot. Powiat


Według wstępnego planu, dochody budżetu powiatu pszczyńskiego na 2015 rok wynosiły 83mln 381 tys. zł, a wydatki 83 mln 992 tys. Po wprowadzonych w trakcie roku zmianach budżet uległ zwiększeniu i zamknął się po stronie dochodów kwotą 88 mln 954 tys. zł, a po stronie wydatków 90mln 658 tys. zł. Ostatecznie, plan dochodów zrealizowano w 102,1% natomiast wydatków 96,8%.

- Bardzo dobre wykonanie dochodów, przekraczające zaplanowane wartości, zawdzięczamy wykonaniu ogółu dochodów własnych, które przekroczyły 100%. Niższe od zakładanego wykonanie wydatków spowodowane było głównie oszczędnościami wynikającymi z postępowań przetargowych oraz oszczędnościami w zakresie opłat w związku z łagodnym przebiegiem zimy - mówił skarbnik powiatu, Marek Dutkowski. - Warto zwrócić uwagę na fakt, że wielkość wydatków przeznaczonych na remonty, modernizacje oraz utrzymanie dróg powiatowych wyniosła prawie 18,5 mln, czyli ponad 20% naszego stałego budżetu - zaznaczał.

Pozytywną opinię w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu Pszczyńskiego wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisje rady. Absolutorium zostało udzielone większością głosów: za opowiedziało się 18 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny.

- Wiele pracy towarzyszy realizacji budżetu rocznego. Bardzo się cieszę, że możemy wypracowywać rozwiązania wspólnie. To ciężka praca całego samorządu powiatowego - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W kadencji 2014-18 Zarząd Powiatu Pszczyńskiego tworzą: Paweł Sadza - starosta pszczyński, Krystian Szostak - wicestarosta pszczyński, Grzegorz Nogły, Zygmunt Jeleń oraz Stefan Ryt.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.