pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 czerwca 2016
  • 22 czerwca 2016
  • wyświetleń: 21184

Ksiądz Józef Marek odchodzi na emeryturę, zastąpi go kapelan policji

W tym roku na emeryturę odchodzi ks. Józef Marek z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie. Na niedzielnej mszy pojawiło się nazwisko jego następcy. Zostanie nim ks. Marek Brewko.

Kościół Podwyższenia Krzyża i Matki Bożej Częstochowskiej - 11.05.2016
Kościół Podwyższenia Krzyża i Matki Bożej Częstochowskiej · fot. pless.pl


W pierwszej połowie sierpnia, po Światowych Dniach Młodzieży jedenaście parafii archidiecezji katowickiej zostanie objętych przez nowych księży. Na liście tej jest jedna parafia z Pszczyny - Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie. Ksiądz Józef Marek, obecny proboszcz odejdzie na emeryturę.

Ksiądz Józef Marek urodził się 18 maja 1950 roku w Mszanie. Pochodzi z parafii św. Jerzego w Mszanie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 marca 1975 roku w Katowicach z rąk ks. bp. Herberta Bednorza. Trzy lata później został wikarym w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie, a następnie budowniczym kościoła w Porębie. To doświadczenie przełożyło się na jego dalszą działalność. Kilka lat później został budowniczym kościoła, który dziś znajduje się pomiędzy osiedlami: Piastów, Kolonia Jasna oraz Siedlice w Pszczynie. Proboszczem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego został 9 lutego 1984 roku.

Chociaż władze kościelne nie podają oficjalnie, kto zastąpi ks. Józefa Marka, to nazwisko następcy padło w kościele podczas niedzielnego nabożeństwa. Będzie to najprawdopodobniej ks. Marek Brewko, w przeszłości wikary w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie i w parafii Piotra i Pawła w Katowicach, a obecnie kapelan śląskiej policji.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.