pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 czerwca 2016
  • 18 czerwca 2016
  • wyświetleń: 29698

W Pszczynie za os. Piastów spółka miejska buduje baseny nurkowe

W Pszczynie na terenie pompowni, która znajduje się tuż za osiedlem Piastów, powstają baseny nurkowe. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej - spółka, w której wszystkie udziały posiada gmina Pszczyna.

Przebudowa pompowni na os. Piastów w Pszczynie - 13.06.2016 · fot. pless.pl


Prace na terenie pompowni prowadzone są od wielu miesięcy. Jeszcze kilkanaście dni temu na miejscu widniała tablica dotycząca rozbiórki obiektu, tymczasem kilka dni temu została ona wymieniona na tablicę o przebudowie i nadbudowie. Jak usłyszeliśmy wówczas nieoficjalnie, mają tam powstać baseny nurkowe. Dziś potwierdzenie tej wiadomości otrzymaliśmy w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

- Na terenie starej przepompowni wody, która znajduje się za os. Piastów remontowane są dwa betonowe zbiorniki na wodę, które w przyszłości posłużą jako baseny treningowe dla nurków ratowników oraz osób, które będą doskonalić swoje umiejętności. Jeden z nich zostanie przygotowany jako basen do specjalistycznych treningów. Podobnego obiektu nie ma na południu Polski - mówi Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Przebudowa przepompowni
Dwie tablice z tego samego miejsca: po lewej z 24 maja, a po prawej z 6 czerwca. Najpierw była rozbiórka, teraz przebudowa. · fot. pless.pl


Skąd zmiana w planach i rezygnacja z rozbiórki obiektu? Piotr Łapa wyjaśnia, że ta decyzja ma podłoże ekonomiczne. - Wydaje się to najsensowniejszym rozwiązaniem. Koszt związany z wyremontowaniem betonowych zbiorników jest nieproporcjonalnie niższy od kosztów związanych z ich rozbiórką. Według kosztorysu likwidacja zbiorników wynosi prawie 700 tys. zł - tłumaczy Piotr Łapa i dodaje, że koszt prowadzonych obecnie prac wyniesie dla porównania kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przebudowa pompowni na os. Piastów w Pszczynie - 13.06.2016
Przebudowa pompowni na os. Piastów w Pszczynie - 13.06.2016 · fot. pless.pl


Jak słyszymy z ust rzecznika prasowego, adaptacja zbiorników i dostosowanie ich do celów szkoleniowych wiąże się z tym, iż w przyszłości Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej będzie na tym zarabiać. - Nie ma na południu kraju odpowiedniej bazy szkoleniowej i podobnych basenów. Obiekt miałby charakter otwarty. Oznacza to, że mogliby z niego korzystać licencjonowani instruktorzy oraz ich kursanci. Na takich basenach można również szkolić odpowiednie służby biorące udział w trudnych i niebezpiecznych akcjach - zapewnia. Ponadto utrzymanie dwóch basenów ma stanowić zabezpieczanie na wypadek pożaru na os. Piastów i w jego okolicy.

Czy miejska spółka, dotychczas kojarzona głównie z dystrybucją wody, eksploatacją kanalizacji, a także wytwarzaniem i dystrybucją ciepła, będzie miała prawną zdolność do zarządzania takim obiektem? Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, nie będzie to stanowiło problemu.

Planowana data zakończenia inwestycji została wyznaczona na koniec 2016 roku.

Lokalizacja inwestycji:

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.