pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2016
  • 27 czerwca 2016
  • wyświetleń: 13560

Od sierpnia wzrosną opłaty za śmieci - podwyżka o 1,60 zł od osoby

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Pszczynian czeka niebawem podwyżka śmieci - o 1,60 zł od osoby. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej przyjęta została uchwała, która będzie obowiązywać od 1 sierpnia.

Remondis, śmieci, odpady, wywóz,
Od sierpnia wzrosną opłaty za śmieci? · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W miniony czwartek zapadła decyzja o zmianie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W wakacje opłata za wywóz odpadów segregowanych wzrośnie z 9,20 zł do 10,80 zł od osoby miesięcznie. Zmiana dotyczy wyłączne osób zamieszkujących posesje, gdzie śmieci zbierane i odbierane są w sposób selektywny. Tam, gdzie nie są one segregowane stawka pozostanie na poziomie 16 złotych.

W uzasadnieniu projektu uchwały, podpisanym przez zastępcę burmistrza Barbarę Sopot-Zembok, czytamy, że zmiana wynika z konieczności dostosowania istniejącego na terenie naszej gminy systemu odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości do przepisów zmienionej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 28 listopada 2014 roku.

Dodatkowo gmina informuje, że w ostatnich latach, tj. od 1 lipca 2013 roku do 31 grudnia 2015 dochody z opłat i wydatków na funkcjonowania systemy nie równoważyły się i w związku z tym zachodzi konieczność podniesienia opłaty.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj