Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 czerwca 2016
  • wyświetleń: 1234

II Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Pawłowicach - zdjęcia

21 przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceum z terenu gminy Pawłowice poprowadziło sesję Młodzieżowej Rady Gminy. Zanim młodzi radni zaczęli pracę w komisjach, wybrali wójta gminy i przewodniczącego Rady Gminy.

II Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Pawłowicach - 1.06.2016 · fot. UG Pawłowice


Przed rozpoczęciem prac, aby zobaczyć jak zmieniło się otoczenie na przestrzeni kilkunastu lat uczniowie zobaczyli krótki film o gminie pochodzący z 2002 roku. Powołane komisje: Społeczna oraz Gospodarcza pracowały nad projektami dla rozwoju Gminy Pawłowice do 2025 roku. Młodzieżowa Rada Gminy zaproponowała realizację takich projektów jak: tablice interaktywne w szkołach, zagospodarowanie hałd, lepsze oświetlenie dróg, łowiska w Pielgrzymowicach czy też organizacja świetlic środowiskowych w sołectwach. Pomocą służył wójt Franciszek Dziendziel.

Na zakończenie jednogłośnie przegłosowano uchwałę dotyczącą projektów dla rozwoju Gminy Pawłowice do 2025 roku. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe notesy oraz długopisy i - jak przystało na Dzień Dziecka - najlepsze życzenia.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.