pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 czerwca 2016
  • wyświetleń: 13059

Pijana matka opiekowała się małym dzieckiem - grozi jej 5 lat więzienia

Pijana matka opiekowała się swoim dwumiesięcznym synkiem. W chwili interwencji policjantów kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić jej nawet do 5 lat więzienia.

W ten weekend, niemalże w samo południe, policjanci z pszczyńskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na osiedlu w Woli. Z relacji pracownika miejscowej placówki pomocy społecznej wynikało, że pod adresem, gdzie przebywa niemowlę, może dochodzić do zaniedbań w sprawowaniu opieki nad dzieckiem.

Na miejscu policjanci potwierdzili treść zgłoszenia. Okazało się, że pijana kobieta ma pod swoją opieką dwumiesięcznego synka. Przeprowadzone badanie wskazało w organizmie nieodpowiedzialnej matki ponad 2 promile alkoholu. Towarzyszący jej w biesiadzie konkubent również był nietrzeźwy. W jego przypadku wynik także przekroczył 2 promile.

Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, 20-letnia mieszkanka Woli będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha został już powiadomiony sąd rodzinny.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.