Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2635

Do 17 czerwca trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Za nami:

W poniedziałek ruszył nabór projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wnioski można zgłaszać do 17 czerwca.

W stosunku do poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego, w obecnym wprowadzono kilka zmian. Przede wszystkim usunięto zapis o konieczności dostarczenia operatów szacunkowych, wprowadzono też dwumiesięczny okres konsultacyjny, w czasie którym wnioskodawca będzie mógł redagować swój wniosek.

Kolejna zmiana dotyczy sytuacji, gdy w danej jednostce pomocniczej zgłoszony zostanie tylko jeden projekt. W tym wypadku, aby uzyskać rekomendację Komisji do spraw weryfikacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, projekt będzie musiał uzyskać poparcie co najmniej 5 % wszystkich mieszkańców danej jednostki pomocniczej.

Ważna zmiana dotyczy też tradycyjnego głosowania za pośrednictwem kart do głosowania. Karty zostaną przekazane Przewodniczącym Osiedli i Sołtysom. To oni, wykorzystując najlepszą wiedzę, uprzystępnią i udostępnią możliwość oddania głosu wszystkim mieszkańcom swojej społeczności. W tym celu otrzymają, przygotowane, ponumerowane karty do głosowania oraz jedną urnę. Pobierając materiał, zadeklarują gdzie i kiedy odbędzie się głosowanie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.obywatelski.pszczyna.pl.

ups / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.