pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2016
  • 6 czerwca 2016
  • wyświetleń: 20159

Jubileuszowe Spotkania pod Brzymem oraz Mały Brzym - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

W niedzielę, 5 czerwca w ramach Spotkań pod Brzymem po raz 40. na jednej scenie zaprezentowało się kilkanaście zespołów regionalnych z całego powiatu. Swoje umiejętności taneczne i wokalne pokazali również najmłodsi miłośnicy kultury ludowej.

40. Spotkania pod Brzymem - 5.06.2016 · fot. BM / pless.pl


Spotkania pod Brzymem to najstarsza impreza folklorystyczna na Górnym Śląsku. W tym roku w Skansenie "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" obchodzono 40. edycję. - Najważniejsze w tych 40. latach jest to, że w wyniku Brzymu powstało kilka nowych zespołów. W tej chwili ziemia pszczyńska to naprawdę silny ośrodek folklorystyczny - podkreślał Leszek Spyra, pomysłodawca Spotkań pod Brzymem.

40. Spotkania pod Brzymem - 5.06.2016 · fot. Powiat


W Skansenie zaprezentowały się zespoły: Pszczyna, Goczałkowice, Folkowianie, Pioskowianie, Jankowiczanie, Dolanie z Łąki, Chełmioki, Beskyd z Zubri, Wiślanie, Druga Młodość, Ćwikliczanie, Rudołtowice, Nowobierunianki i Karolinki.

W trakcie Brzymu nowe modrzewie posadzili starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol. Nastąpiło także "Obalanie Moika" w wykonaniu grupy z Czech.

16. Mały Brzym - 5.06.2016 · fot. BM / pless.pl


Tego dnia odbyły się również XVI Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, dzieci występowały w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowało 15 zespołów: Frydkowianie, Skrzaty, Mali Studzieniczanie, Gryfne Gizdy, Radość, Małe Jankowianki, Jedynka, SP 1 w Goczałkowicach, Miedźwianeczki, Gryfne Bajtle, Młode Pszczynioki, Kobiyrzoki, Pawłowice, Porębianie oraz Bajtel.

16. Mały Brzym - 5.06.2016 · fot. Powiat


W ramach Małego Brzymu nastąpiło także podsumowane Powiatowego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z mojego regionu". Spośród 343 nadesłanych prac, jurorzy przyznali aż 36 nagród.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj