Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 3173

Noc Muzeów w pszczyńskim Muzeum Militarnych Dziejów Śląska - zdjęcia

W Pszczyńskiej Nocy Muzeów udział wzięły nie tylko największe i najbardziej znane instytucje, ale również mniejsze. W sobotę mogliśmy odwiedzić również między innymi Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, po którym oprowadzał dr Marian Małecki.

Noc Muzeów w Muzeum Militarnych Dziejów Śląska - 21.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nocne zwiedzanie rozpoczęło się o 19.00 i zakończyło o północy. W programie znalazły się: otwarcie wystawy "Mieszkańcy Ziemi Pszczyńskiej na nieludzkiej ziemi", konkurs łuczniczy dla dzieci z nagrodami, możliwość przebrania w mundur z epoki napoleońskiej, prelekcja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Można było także posłuchać wielu ciekawych informacji na temat "Września 1939" na Ziemi Pszczyńskiej.

Muzeum Militarnych Dziejów Śląska znajduje się w neobarokowym budynku znanym jako Domek Ogrodnika. Domek o malowniczej formie ze stromymi dachami oraz szpiczastą wieżyczką dawniej był zamieszkiwany przez nadwornego ogrodnika. Dziś ma tu swoje pomieszczenia Stowarzyszenie Bitwy pod Pszczyną 1939 "Pro Memoria". W dniu 9 listopada 2014 roku otwarto tutaj Muzeum Militarnych Dziejów Śląska. W Muzeum znajdują się ekspozycje stałe oraz plenerowe.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.