pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 maja 2016
  • wyświetleń: 16733

Historyczne zdjęcie: Boże Ciało w Pszczynie w 1926 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Prezentujemy wyjątkowe, nigdzie nie publikowane wcześniej zdjęcie obchodów Bożego Ciała w Pszczynie. Fotografia została zrobiona 90 lat temu na pszczyńskim rynku!

Boże Ciało 1926 rok Pszczyna uroczystości,historia
Uroczystości Bożego Ciała na rynku w Pszczynie. Zdjęcie z 1926 roku · fot. z archiwum pless.pl


Zdjęcie pokazuje uroczystości na pszczyńskim rynku z dnia 3 czerwca 1926 roku. Na płycie znajduje się kilka tysięcy osób, w tym duchowni. Mieszkańcy ubrani są w stroje galowe. Licznie zgromadzone na rynku kobiety noszą tradycyjne ubiory regionalne.

W tle widzimy budynki wschodniej i południowej pierzei rynku, a także dzisiejszą ulicę Bolesława Chrobrego. Dzięki zdjęciu możemy zaobserwować jak pierwotnie wyglądały fasady części budynków przed 90 laty.

Konkurs

Przy okazji publikacji archiwalnego zdjęcia, od naszego Czytelnika otrzymaliśmy fotografię z 1938 roku przedstawiającą także uroczystości Bożego Ciała. W związku z tym ogłaszamy mały konkurs - w jakiej miejscowości zostało zrobione poniższe zdjęcie? Odpowiedzi można zamieszczać w komentarzach do tej wiadomości, jako zalogowany klubowicz portalu pless.pl lub facebookowicz. Wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi. Uwaga - można podać tylko jedną odpowiedź. Nagrodą w konkursie jest firmowy pendrive portalu pless.pl.

UWAGA - konkurs zakończony. Nagrodę wygrywa klubowicz Nero1993. Zdjęcie przedstawia uroczystości Bożego Ciała w Łące w 1938 roku.

boże ciało, historyczne
Uroczystości Bożego Ciała w Łące. Zdjęcie z 1938 roku · fot. z archiwum Janusza Czerwionki


Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.