Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 7128

Starosta pszczyński spotkał się z rodzicami zastępczymi

W powiecie pszczyńskim funkcjonuje 96 rodzin zastępczych, zapewniających opiekę 148 dzieciom. Starosta pszczyński, Paweł Sadza zaprosił rodziców zastępczych na spotkanie, podczas którego omówiono m.in. kwestię dofinansowania wypoczynku dla dzieci.

Spotkanie z rodzicami zastępczymi - 05.2016 · fot. Powiat


W spotkaniu wzięli udział również wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak, kierownik Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Pszczynie, Katarzyna Motyka oraz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie, Joanna Czakańska.

Podczas rozmów poruszono przede wszystkim kwestię zmian w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej w szczególności tych, dotyczących ocen rodzin zastępczych oraz dodatkowego wsparcia w wysokości 500 zł miesięcznie dla dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej. Obecnych na spotkaniu rodziców najbardziej interesowała kwestia dofinansowania wyjazdów wakacyjnych dla wychowanków - dzieci mogą w tym przypadku liczyć na wsparcie finansowe powiatu na wyjazdy kolonijne i obozy.

Starosta pszczyński, Paweł Sadza podkreślał, jak ważna jest praca rodziców zastępczych i pszczyńskich placówek PCPR oraz ORPZ. - Bardzo dziękuję państwu, że podjęliście się tej fantastycznej misji opieki nad dziećmi. Czasem z przypadku, czasem z obowiązku, a często w wyniku świadomego wyboru. Nic tak nie jednoczy, jak praca we wspólnym celu, a pomoc dzieciom jest naszym wspólnym celem. Bardzo dziękuję także osobom, dzięki którym możemy działać w zakresie rozwoju pieczy zastępczej. Dziękuję zespołowi, który niejednokrotnie spotyka się z trudnościami. To jest ciężka praca - mówił starosta.

Wszystkie osoby zainteresowane ideą rodzicielstwa zastępczego zapraszamy do siedziby Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej: ul. Wiśniowa 2A, 43-200 Pszczyna, tel. 32 449-35-14 oraz na stronę orpz.pl/

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.