Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2016
  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 44008

Gwiazdy Hollywood kręciły zdjęcia w Muzeum Zamkowym w Pszczynie

Na terenie naszego województwa trwają zdjęcia do "Doliny Bogów", najnowszego filmu Lecha Majewskiego, w którym grają gwiazdy Hollywood. Przez dwa dni (wtorek, środa) zdjęcia kręcone były w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

dolina bogów, muzeum, malkovich
Ekipa filmowa Doliny Bogów przed Muzeum Zamkowym w Pszczynie - 01.06.2016 · fot. facebook.com/DolinaBogow


W filmie Lecha Majewskiego grają m.in. John Malkovich, Josh Hartnett, Charlotte Rampling, John Rhys-Davies, Keir Dullea i Berenice Marloh, która wystąpiła m.in. u boku Jamesa Bonda w filmie Skyfall.

Reżyserem filmu jest pochodzący z Katowic Lech Majewski, który uznawany jest za twórcę niezwykle wszechstronnego. Jako reżyser dał się poznać szerszej publiczności dzięki obrazowi "Młyn i krzyż". Wystąpili w nim m.in. Rutger Hauer i Michael York. Na swoim koncie posiada jednak również nagradzanego "Wojaczka" i "Angelusa".

Wozy ekipy filmowej pod Muzeum Zamkowym w Pszczynie - 01.06.2016 · fot. pless.pl


Teraz Lech Majewski zdecydował się opowiedzieć mityczną historię najbogatszego człowieka na świecie, która jest zestawiona z archaiczną historią Indian. Część "indiańska" jest kręcona w Stanach Zjednoczonych, natomiast historia najbogatszego człowieka na świecie jest nagrywana na Śląsku m.in. w Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Zamkowym w Pszczynie i w Pałacu Dietla w Sosnowcu.

lech majewski
Lech Majewski - reżyser "Doliny Bogów" · fot. pless.pl


O filmie po raz pierwszy usłyszeliśmy w grudniu, gdy reżyser bezskutecznie prosił pszczyńskich radnych o finansowe wsparcie projektu. Mimo odmowy, nie zraził się i pozostał przy planie nakręcenia kilku scen w Muzeum Zamkowym.

Do wizji Lecha Majewskiego przekonali się natomiast wyśmienici aktorzy. John Malkovich współpracował między innymi ze Stevenem Spielbergiem ("Imperium Słońca"), Clintem Eastwoodem ("Oszukana") czy braćmi Coen "Tajne przez poufne"). Josh Hartnett podbijał kobiece serca w "Pearl Harbor" (w reżyserii Michaela Baya) i "Apartamencie", a także dał się zapamiętać z roli w filmie "Helikopter w ogniu" (Ridley Scott). Męska część publiczności może za to kojarzyć Berenice Marloh jako dziewczynę Bonda ze "Skyfall". Johna Rhysa-Daviesa skojarzy zapewne każdy kto oglądał trylogię "Władcy Pierścieni" czy filmy o Indianie Jonesie. Keir Dullea ma z kolei w swoim doświadczeniu pracę u boku Stanleya Kubricka w "Odysei Kosmicznej 2001".

John Malkovich, Josh Hartnett i Berenice Marloh
W filmie "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego występują (od lewej): John Malkovich, Josh Hartnett i Berenice Marloh. · fot. Kadry z filmów: Herb Piratów, Apartament, Skyfall


Możemy się spodziewać, że przy takim reżyserze i obsadzie, film będzie doskonałą wizytówką naszego miasta nie tylko w kraju, ale również za granicą. Budżet filmu wynosi 16,5 mln zł, z czego 3,5 mln zł dofinansowania dał PISF. Premiera "Doliny Bogów" planowana jest końcówką tego roku.

new, ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.