Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 1971

Delegacja z Białorusi odwiedziła Pszczynę - zdjęcia

W czwartek 19 maja w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyło się spotkanie burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, zastępcy burmistrza Grzegorza Wanota oraz dyrektora Miejskiego Zakładu Zieleni Jacka Lebiody z przedstawicielami białoruskiej delegacji.

Delegacja z Białorusi odwiedziła Pszczynę - 19.05.2016 · fot. UM Pszczyna


W jej skład weszli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i dyrektorów zakładów zieleni z Witebska, Grodna, Brześcia i Mińska. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy z podmiotami w Polsce.

Podczas spotkania burmistrz Dariusz Skrobol przedstawił realizowane w Pszczynie projekty oraz sposoby pozyskiwania funduszy.

- Pszczyna to zielone płuca Śląska. Opublikowany niedawno raport WHO jest krzywdzący dla Pszczyny. Niestety nie na wszystko mamy wpływ. Mimo wszystko gmina Pszczyna stawia bardzo duży nacisk na ochronę bioróżnorodności oraz rewitalizację terenów zielonych. Pozyskujemy bardzo duże dotacje ze środków unijnych na modernizację małej architektury w parku. W tej chwili jesteśmy w trakcje kończenia prac remontowych głównej alejki w parku - mówił burmistrz Dariusz Skrobol.

Historię pszczyńskiego parku przedstawił Michał Makowski z Miejskiego Zakładu Zieleni, który krótko opowiedział jak zmieniał się teren na przestrzeni lat. Delegację z Białorusi zainteresowała współpraca między władzami Pszczyny a konserwatorem zabytków, który czuwa nad zmianami oraz wszystkimi pracami, które są wykonywane w parku.

Przedstawiciele z Białorusi przyjechali do Polski na zaproszenie Związku Szkółkarzy Polskich, który jest patronem organizowanej w Pszczynie wystawy "Ogrody Daisy".

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.