Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lipca 2016
  • 30 lipca 2016
  • wyświetleń: 13485

Nowe samochody służbowe w Urzędzie Miejskim i Starostwie

Starostwo Powiatowe w Pszczynie pod koniec ubiegłego roku zakupiło Skodę Superb. Samochód kosztował 99 tysięcy złotych. Teraz nowy pojazd osobowy ma znaleźć się we flocie Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Na ten cel w budżecie gminy zabezpieczono najpierw 120 tysięcy złotych, a po zarządzeniu burmistrza z dnia 30 czerwca zwiększono tę kwotę do 142 tysięcy złotych.

Nowy samochód w Starostwie Powiatowym w PszczynieSkoda Superb, samochód, Starostwo Powiatowe
Skoda Superb jest do dyspozycji pracowników Starostwa Powiatowego od grudnia ubiegłego roku. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Skoda Superb została zakupiona w grudniu 2015 roku. Koszt samochodu wyniósł 99.900 zł brutto, a przetarg na jego dostarczenie wygrała firma: Welm Centrum Łucja Pilch, Wojciech Pilch Spółka jawna, Autoryzowany Dealer Skoda Auto Polska - mówi Tymoteusz Wallus, asystent prasowy w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Jak wyjaśnia Tymoteusz Wallus, Skoda Superb jest do dyspozycji wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Pszczynie, a kieruje nim wyznaczony pracownik wydziału organizacyjnego.

Nowy samochód w Urzędzie Miejskim w PszczynieNowy samochód pojawi się także wkrótce w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. W maju w budżecie gminy doszło do zmian, wedle których 120 tysięcy złotych wydzielono na zakup nowego samochodu osobowego. Pod koniec czerwca burmistrz Pszczyny zarządzeniem zwiększył tę kwotę do 142 tys. zł. Przetarg ogłoszono 21 lipca.

Urząd Miejski zastrzega, że nowy samochód ma należeć do klasy D, posiadać silnik diesela o mocy co najmniej 180KM oraz automatyczną skrzynię biegów. W warunkach zaznaczono, że samochód nie może być krótszy niż 4750 mm. Ma mieć lakier czarny perłowy, co najmniej 18-calowe felgi, reflektory LED-owe z przodu i z tyłu, a we wnętrzu tapicerkę z elementami skóry i bagażnik większy niż 550 litrów.

Lista wymaganego wyposażenia również jest długa. Znalazły się na niej między innymi: bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu, klimatyzacja 3-strefowa, fabryczny radioodtwarzacz DVD z nawigacją satelitarną (wyświetlacz min. 8 cali), podgrzewane fotele przednie z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego i pochylenia, przyciemniane szyby tylne.

Do tego dochodzą liczne systemy bezpieczeństwa: ABS, ESP (lub równoważny), Hold Hill Control (wspomaganie ruszania pod wzniesienie), asystenci toru jazdy, zmiany pasa ruchu, hamujący w przypadku zasłabnięcia kierowcy czy aktywny tempomat. Samochód ma być wyposażony też w czujniki parkowania i kamerę cofania, immobilisier i alarm.

Kiedy po wpisaniu tego punktu do budżetu gminy rozmawialiśmy z burmistrzem Pszczyny, Dariusz Skrobol zapewniał, że nowy samochód nie będzie wyłącznie do użytku burmistrza, ale przede wszystkim do użytku pracowników.

- Obecnie posiadamy 5-letni samochód, który jest całkowicie wyeksploatowany. Ma przejechane 200 tysięcy kilometrów i mimo, że nie jest stary, to koszty remontów są tak wysokie, że uznaliśmy, iż musimy zakupić nowy - wyjaśniał konieczność zakupu.

Nowy samochód prawdopodobnie pojawi się pod Urzędem Miejskim w Pszczynie w trzecim lub czwartym kwartale tego roku.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.