Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2016
  • wyświetleń: 4185

Delegacja z ukraińskiego miasta Bucza w Pszczynie

13 maja burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z przedstawicielami ukraińskiego miasta Bucza. Spotkanie zostało zainicjowane przez delegacje Ukraińską, pośredniczyli w niej przedstawiciele Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Delegacja z ukraińskiego miasta Bucza w Pszczynie - 13.05.2016 · fot. UM Pszczyna


Wzięli w niej udział m.in. Anatolij Fedoruk, prezes kijowskiego Oddziału Regionalnego Związku Miast Ukrainy, mer miasta Bucza, Garri Martin, dyrektor Biura Kijowskiego Oddziału Regionalnego Związku Miast Ukrainy, Oleksij Moskalenko, prezes Ukraińsko-Polskiego Centrum Wymiany Akademickiej oraz Ferdynand Morski, dyrektor Biura Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach.

Podczas spotkania mer miasta Bucza zaproponował burmistrzowi Pszczyny nawiązanie współpracy partnerskiej między gminami.

- Bucza jest miastem położonym na przedmieściu stolicy dlatego stanowi dobre miejsce rekreacyjno-turystyczne zarówno dla mieszkańców stolicy, jak i innych obszarów Ukrainy. Na terenie miasta znajdują się także uzdrowiska - mówił Anatolij Fedoruk. Dziś Ukraina obrała nowy kierunek zmian. Reforma, która się rozpoczyna będzie obejmować również administrację. Ukraina przygotowuje się do reformy, którą Polska przeszła 25 lat temu.

- Pszczyna ma już 5 miast partnerskich. Współpraca z wszystkimi miastami układa się bardzo dobrze. Każde partnerstwo miast przynosi obustronne korzyści. Wymiana kulturalna, gospodarcza i informacyjna zawsze zbliża ludzi. Pomaga mieszkańcom wyrazić siebie - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Teraz oba miasta muszą dokładnie zapoznać się z przedstawionymi propozycjami. Po oficjalnych rozmowach burmistrz zaprosił gości do Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej gdzie opowiedział o historii miasta oraz atrakcjach turystycznych.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.