pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2016
  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 30215

[WIDEO i ZDJĘCIA] Majówka Konna w pszczyńskim parku i parada na rynku

Przepiękna parada konna na rynku i wspaniałe pokazy jeździeckie i konkursy zręcznościowe w parku - tak zapamiętamy tegoroczną Majówkę Konną w Pszczynie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy (wkrótce opublikujemy kolejne)!

Majówka Konna w Pszczynie - pokazy 3 pułku ułanów śląskich - 22.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Majówka Konna rok rocznie gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.

Majówka Konna w Pszczynie - konkurs powożenia (fragmenty) - 22.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Co roku pszczyńska Majówka Konna odbywa się pod innym hasłem - tym razem motywem przewodnim był mundur. W niedzielę w parku oglądaliśmy jeźdźców ubranych w wystawne stroje. Zaprezentowali się 3. Pułk Ułanów Śląskich oraz policja konna. Ta ostatnia dała wspaniały pokaz z ogniem, który na parkową łąkę przyciągnął mnóstwo widzów.

Pokazy konnego oddziału Policji z Chorzowa na pszczyńskiej Majówce Konnej - 22.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Majówka Konna w Pszczynie - druga część parady (w parku) oraz zawody dla uczestników parady konnej - 22.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Już tradycyjnie na rynku odbyła się konna parada, na której zaprezentowali się zgromadzonej wokół płyty rynku publiczności galowo ubrani jeźdźcy i przepięknie zaprzęgi.

Parada konna "Za mundurem panny sznurem" na Majówce Konnej w Pszczynie - 22.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter
new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.