Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 maja 2016
  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 63814

[ZDJĘCIA, WIDEO] Ogrody Daisy: Pszczyński rynek w zieleni i kwiatach

Przez trzy dni w roku, podczas Daisy Days, pszczyński rynek przeobraża się w olbrzymi ogród zwany Ogrodami Daisy. Tym razem święto to było wyjątkowe, bo pięknie ukwiecone kompozycje mogliśmy również podziwiać w sobotę po zmroku, kiedy zostały podświetlone. Chętnych na spacer nawet około północy nie brakowało.

Ogrody Daisy na pszczyńskim rynku - 20.05.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


W miniony weekend (20-22 maja) w Pszczynie odbyła się piąta edycja Daisy Days. Nawiązując do historii księżnej Daisy i jej pasji do ogrodów pszczyński rynek utonął w zieleni i kwiatach. Wielką wystawę ogrodów, przygotowaną przez gospodarstwa szkółkarskie z regionu, można było bezpłatnie zwiedzać do niedzieli włącznie. Wszystko to przy dźwiękach muzyki na żywo.Otwarcie Ogrodów Daisy 2016 - 20.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Dodatkowo, w sobotę i niedzielę na scenie odbyły się pokazy i prelekcje na temat urządzania ogrodów na balkonach i działkach. Wśród wykładowców był m.in. dziennikarz telewizyjny Marek Jezierski znany z programu TVP "Rok w Ogrodzie". Na płycie rynku działał także kiermasz ogrodniczy, na którym można było kupić roślin i akcesoria ogrodnicze.

Ogrody Daisy na pszczyńskim rynku - sobota 21.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter
Popularną atrakcją był także pokaz oświetlenia ogrodów "Ogrody Światła", który odbył się w sobotę o godzinie 21.30 i trwał do późnych godzin nocnych.

Ogrody Daisy na pszczyńskim rynku - niedziela 22.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Loading...


Ogrody Daisy organizowane były we współpracy z najlepszymi gospodarstwami szkółkarskimi z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Polskiego Związku Działkowców.

Ogrody Daisy nocą - 20.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Loading...

new, ups, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.