Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 maja 2016
  • 17 maja 2016
  • wyświetleń: 5376

W Pszczynie dzieci podążają "Tropem Żubra" - nowa oferta Zagrody

Za nami:

Nie każda wycieczka szkolna musi być nudna. Udowadniają to w Pszczynie, gdzie dzieci mogą podążyć "Tropem żubra" w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

żubr, zagroda
Karmienie żubrów odbywa się cztery razy w ciągu dnia - o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. · fot. pless.pl


Propozycja jednej z największych atrakcji turystycznej Pszczyny skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dla każdej z grup wiekowych (przedszkola, klasy I-III oraz IV-VI) przygotowano odrębny program warsztatów.

W Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie biorąc udział w warsztatach najmłodsi poznają zwyczaje żubrów - największych ssaków żyjących w Europie. - W ramach warsztatów "Tropem żubra" dzieci z bliska obserwują żubrzą rodzinę, a wykwalifikowani przyrodnicy opowiadają im o codziennych zwyczajach tych zwierząt. Poznają także zagadnienia związane z ekosystemem lasu - mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zarządzającej zagrodą. Dzieci otrzymują także zeszyty ćwiczeń utrwalające wiedzę poprzez zabawę. W ramach warsztatów "Tropem Żubra" najmłodsi oglądają także film 3D o historii żubrów na ziemi pszczyńskiej. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 447 05 03.

Warsztaty "Tropem żubra" organizuje Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.