pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3526

28-latek włamywał się do altanek działkowych. Usłyszał aż 43 zarzuty

Pszczyńscy policjanci zakończyli postępowanie w sprawie serii włamań do altanek działkowych w Łące. Recydywista z Czuchowa usłyszał w sumie 43 zarzuty. Łupem 28-latka padały głównie akumulatory, sprzęt ogrodniczy oraz elektronarzędzia. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu oszacowano na ponad 10 tys. złotych.

policja, zatrzymanie, kajdanki, areszt, więzienie
43 zarzuty dla "miłośnika" cudzych altanek · fot. KPP Pszczyna


Podejrzany działał na przełomie tego roku w Łące, Brzeźcach i Czerwionce-Leszczynach. Sprawca włamań do altanek działkowych w Łące wpadł w ręce policjantów w lutym. Był to rezultat wnikliwych działań pszczyńskich kryminalnych i policjantów z pozostałych wydziałów jednostki. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, w okolicach miejsca przestępstwa. Był nim 28- latek z Czuchowa. Policjanci znaleźli przy rabusiu kluczyki do samochodu, w którym przechowywał skradzione łupy. Przedstawiono mu wówczas 8 zarzutów kradzieży z włamaniem. Objęto go policyjnym dozorem i zastosowano poręczenie majątkowe.

Śledczy zgromadzili także materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie dodatkowych 35 zarzutów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna włamał się także do garażu w Czerwionce-Leszczynach, skąd wyniósł kosztowne elektronarzędzia, oraz w Brzeźcach, gdzie zdemontował z autobusu, ładowarek i agregatorów prądotwórczych akumulatory. Rabując ogródki włamywacz nie pogardził również telewizorem, pompą wodną, a nawet puszką z piwem i butelką z wodą mineralną. Skradzione mienie w większości zostało odzyskane.

W trakcie przesłuchania 28-latek przyznał się do wszystkiego i poddał się dobrowolnie karze. Fakt, że dopuścił się kolejnych przestępstw przyczynił się do jego tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.