Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2016
  • 24 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 8854

Wizyta wiceministra Stanisława Szweda w Pszczynie - zdjęcia

Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej gościł w piątek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie, gdzie spotkał się z dyrekcją i pracownikami. Następnie odwiedzi ratusz, gdzie prezentował m.in. program "Rodzina 500plus".

Wizyta wiceministra w PUP - 22.04.2016 · fot. Powiat


Z wiceministrem spotkali się wicestarosta Krystian Szostak i dyrektor PUP, Bernadeta Sojka-Jany. Stanisław Szwed zapoznał się z funkcjonowaniem Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, chętnie rozmawiał z pracownikami. - Od pół roku spotykam się z dyrektorami powiatowych urzędów pracy. Chcę u źródła dowiedzieć się, jaka jest skuteczność funkcjonowania urzędów, co trzeba zmienić w ustawie, aby poprawić ich skuteczność działania zarówno dla klientów, przedsiębiorców, ale i pracowników. Z przedstawicielami samorządów dyskutuję nad kwestią podporządkowania powiatowych urzędów pracy - czy utrzymać je w obowiązującym stanie prawnym, czy dokonać jakiejś korekty - mówi wiceminister Stanisław Szwed i podkreśla, że podczas wizyty utwierdził się w przekonaniu, że pszczyński urząd pracy bardzo dobrze działa. - Znałem już wcześniej panią dyrektor, więc byłem spokojny o tę wizytę. Widać dobrą rękę gospodarza, a działania, które urząd podejmuje dobrze służą rynkowi pracy w Pszczynie, bo bezrobocie w powiecie pszczyńskim jest niskie - podkreśla.

Wizyta wiceministra w PUP - 22.04.2016
Wizyta wiceministra w PUP - 22.04.2016 · fot. Powiat


Dla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie była to możliwość przedstawienia problemów powiatowego rynku pracy. - Rozmawialiśmy o profilowaniu, Krajowym Funduszu Szkoleniowym, skuteczności aktywnych form, a więc o wszystkich zagadnieniach, które ministerstwo planuje znowelizować. Poruszyliśmy także kwestię aktywizowania osób młodych i współpracę urzędu z oświatą pod kątem wyznaczania wspólnej ścieżki w kształceniu młodych ludzi - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor PUP.

Wiceminister Stanisław Szwed odwiedził Powiatowy Urząd Pracy przy okazji wizyty w Pszczynie, podczas której prezentował m.in. program "Rodzina 500plus". Popołudniu w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego spotkał się też z mieszkańcami Pszczyny. Tematem spotkania były m.in. kwestie związane z wprowadzaniem Programu "Rodzina 500 plus", zmian na rynku pracy, a także zmian w umowach cywilnoprawnych.

Wizyta wiceministra Stanisława Szweda w Pszczynie - spotkanie w Urzędzie Miejskim - 22.04.2016 · fot. UM Pszczyna

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.