pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 czerwca 2016
  • 17 czerwca 2016
  • wyświetleń: 8448

Duża inwestycja drogowa: Słoneczna, Dobrawy i rondo - najpierw projekt

Do końca tego roku powstanie projekt przebudowy ulic Słonecznej i Dobrawy w Pszczynie oraz łączącego te drogi skrzyżowania z ulicą Marii Skłodowskiej-Curie. Gmina ogłosiła już przetarg na przygotowanie dokumentacji.

skrzyżowanie ul. słonecznej i zdrojowej, słoneczna
Ulica Słoneczna w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


To będzie jedna z największych inwestycji drogowych w najbliższych latach. Gmina Pszczyna zamierza przebudować dwie najważniejsze ulice na dwóch dużych osiedlach w Pszczynie: osiedlu Piastów i osiedlu Kolonia Jasna.

Zapowiedź przebudowy ulicy Słonecznej i ulicy Dobrawy, a także przebudowa łączącego ich skrzyżowania na rondo, pojawiła się podczas tegorocznych zebrań osiedlowych. Teraz słowa wprawiane są w czyn, bo w ubiegłym tygodniu ogłoszony został przetarg na przygotowanie projektu, który jest niezbędny do przeprowadzenia prac.

Wiemy już, że przyszła przebudowa ulicy Słonecznej obejmie nie tylko jezdnię, chodniki czy kanalizację, ale uwzględni także ścieżkę rowerową. Ta ostatnia wydaje się być trafionym pomysłem w kontekście połączenia jej z innym odcinkiem ścieżki, który ma powstać wzdłuż ulicy Zdrojowej. Prace tutaj będą wykonywane na odcinku 720 metrów.

skrzyżowanie skłodowskiej-curie,słoneczna,dobrawy
Skrzyżowanie ulic Marii Skłodowskiej-Curie, Dobrawy i Słonecznej w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


Nieco krótszy jest odcinek ulicy Dobrawy, na której będą prowadzone prace - 515 metrów. Z jednej strony zamyka go skrzyżowanie z ulicą Mieszka I, a z drugiej skrzyżowanie z ul. Marii Skłodowskiej Curie. W planach jest przygotowanie projektu obejmującego: jezdnię, kanalizację i chodniki.

Dokumentacja będzie również zawierała plan przebudowy skrzyżowania ulic Słonecznej, Dobrawy i Skłodowskiej-Curie. Ma tutaj powstać - zapowiadane od wielu lat - rondo.

Projekt ma być gotowy do 16 grudnia. Realizacja przebudowy będzie możliwa zapewne w 2017 lub 2018 roku.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.