pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 czerwca 2016
  • wyświetleń: 10744

Goczałkowickie uzdrowisko może zostac sprywatyzowane

W poniedziałek wojewódzcy radni wyrazili zgodę na zbycie przez Województwo Śląskie wszystkich udziałów Spółki Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wkrótce rozpoczną się poszukiwania inwestora.

Decyzja zapadła, bo uznano, że samorządu nie stać na dalsze dokładanie pieniędzy do funkcjonowania uzdrowiska. Poza sanatorium w Goczałkowicach sprzedane zostaną również uzdrowiska w Rabce-Zdroju oraz Górkach Wielkich.

- Przynoszą straty. Pomimo dofinansowania, dokapitalizowania nie jesteśmy w stanie przy tej wycenie procedur medycznych utrzymać ich na takim poziomie jakiego byśmy chcieli - wyjaśniała wicemarszałek województwa Aleksandra Skowronek.

Uchwała nie została podjęta jednogłośnie. Przeciwna sprzedaży był klub Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie głosowania przeciwko uchwale pod sejmikiem protestowali związkowcy.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.