Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2016
  • 17 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 7086

Arkadiusz Gardiasz nowym przewodniczącym os. Kolonia Jasna

Wczoraj (14 kwietnia) odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie. Mieszkańcy wybrali nowego przewodniczącego. Został nim Arkadiusz Gardiasz (jest też radnym miejskim). Arkadiusz Gardiasz otrzymał 84 głosy (na 89 oddanych ważnych głosów). Był jedynym kandydatem. Jego kandydaturę zgłosiła dotychczasowa przewodnicząca Mirosława Manowska.

Zebranie na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie - 14.04.2016
Wybory na osiedlu Kolonia Jasna - 14.04.2016 · fot. Renata Botor, tygodnik Nowe Echo


M. Manowska została członkiem zarządu osiedla (otrzymała 59 głosów). Do zarządu weszli też: Marek Szklorz (otrzymał 65 głosów), Irena Lip (62 głosy) i Regina Ficyk (54 głosy).

Zebranie na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie - 14.04.2016
Nowy przewdniczący Arkadiusz Gardiasz pierwszy z lewej - 14.04.2016 · fot. Renata Botor, tygodnik Nowe Echo


Na zebraniu był obecny burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Nie brakowało emocji. Mieszkańcy wytykali mu, że nie lubi radnego Arkadiusza Gardiasza (nawiązywali do głośnej ostatnio sprawy związanej ze skargą na burmistrza). Burmistrz początkowo protestował, by nie robić wycieczek osobistych, kto kogo lubi, ale skończyło się na tym, że podszedł do A. Gardiasza oraz M. Manowskiej i podał im rękę na zgodę. A. Gardiasz i M. Szklorz wręczyli burmistrzowi koszulkę z nazwami ulic na osiedlu Kolonia Jasna.

Zebranie na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie - 14.04.2016
Burmistrz dostał na zebraniu koszulkę z nazwami ulic - 14.04.2016 · fot. Renata Botor, tygodnik Nowe Echo


Mieszkańcy mówili m.in. o złym stanie dróg na osiedlu, przede wszystkim ul. Rubinowej, o braku oświetlenia. I apelowali też do siebie nawzajem: by się "nie gazować" (chodziło o spalanie w piecach).

(r) / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.