Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2016
  • 7 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5226

Nowy przewodniczący os. Piastów

Radny Kamil Widłok został wybrany przez mieszkańców osiedla Piastów na nowego przewodniczącego.

Kamil Widłok, radny, rada miejska w Pszczynie
Kamil Widłok podczas sesji Rady Miejskiej w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Zebranie na osiedlu Piastów odbyło się we wtorek. O stanowisko przewodniczącego ubiegały się trzy osoby. W gronie tym zabrakło Romana Piesiura, który pełnił tę funkcję przez ostatnie lata. Jego następcą został wybrany Kamil Widłok, który jest również najmłodszym radnym miejskim obecnej kadencji (23 lata). Zdobywając 18 głosów wyprzedził Łukasza Sikorskiego (15 głosów) i Andrzeja Śniegonia (15 głosów).

Krótko po głosowaniu zapytaliśmy nowego przewodniczącego jak zamierza łączyć obie funkcje: radnego i przewodniczącego osiedla.

- W mojej ocenie pozwoli to na jeszcze lepsze działanie oraz koordynację wszystkich zagadnień związanych z problemami mieszkańców osiedla. Sprawując funkcje przewodniczącego zarządu osiedla mogę szczegółowiej zajmować się problemami związanymi z osiedlem - odpowiedział Kamil Widłok.

Jak dodał, nie bez znaczenia jest fakt, że w zarządzie osiedla będzie mógł współpracować i radzić się członków zarządu, na których wybrano: Pawła Czernika, Annę Homę, Łukasza Pencarskiego oraz Andrzeja Śniegonia.

- Członkowie zarządu potrafią inaczej spojrzeć na konkretną sprawę, mogą doradzić. Tym sposobem jesteśmy w stanie stworzyć najlepszy wariant, według którego możemy sprawę rozwiązać - wyjaśniał nowy przewodniczący. - Myślę że takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na jakość pracy zarządu osiedla i najwcześniej pod koniec roku będziemy mogli przekonać się o efektach tej pracy - zapowiedział.

Warto podkreślić, że Kamil Widłok nie jest pierwszym ani jedynym radnym, który pełni równocześnie funkcję przewodniczącego czy sołtysa. Obie funkcje piastują również: Barbara Psik (Piasek), Jolanta Spek (Studzienice), Jacek Kubis (Czarków), Piotr Rabaszowski (Wisła Wielka), Henryk Kopiec (os. Polne Domy).

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.