pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 maja 2005
  • wyświetleń: 1411

Ciężka noga kierowcy na gazie....

W przeciągu dwóch dni (29 i 30 kwiecień) śląscy policjanci przeprowadzili pierwszy etap działań pod kryptonimem Kaskada. Skontrolowali 685 pojazdów, w tym ujawnili 599 wykroczeń. Wśród nich znalazło się 460 kierowców przekraczających nadmiernie prędkość. Łącznie śląscy policjanci nałożyli 549 mandaty na kwotę 83.000zł. Swoją drogą niezła sumka.

Wczoraj rozpoczęli drugi etap działań kontrolnych, po to aby ujawnić jak największą ilość kierowców przekraczających prędkość. Wyniki tego etapu nie są jeszcze znane. Podczas operacji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne im urządzenia do rejestracji prędkości pojazdów: od ręcznych mierników prędkości , przez fotoradary po wideorejestratory.

Niestety nie zabrakło również nietrzeźwych kierowców na polskich drogach, których było ponad 2 tysiące! Zginęło 45 osób, 500 zostało rannych. Podsumowania optymistyczne nie są, szukać winnych...? policja, kierowcy, warunki pogodowe, a może brawura na drogach i brak odpowiedzialności...

A.O. / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.