Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 1062

Zebranie w Pielgrzymowicach

Zakończył się cykl zebrań wiejskich w gminie Pawłowice. W piątek, 18 marca, w strażnicy OSP spotkali się mieszkańcy Pielgrzymowic.

Stałym punktem programu tegorocznych zebrań były prelekcje przygotowana przez policjantów w Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, szczególnie po zmierzchu. Mieszkańcy otrzymywali odblaski, które mają im przypominać, żeby dbali o swoją widoczność na drodze. Podobnie było w Pielgrzymowicach.

Sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej przedstawiła sołtyska Iwona Baron, a wójt Franciszek Dziendziel omówił najważniejsze działania gminy, jakie miały miejsce w 2015 roku w sołectwie i gminie. W zebraniu wziął udział Grzegorz Nogły - członek zarządu powiatu pszczyńskiego oraz radna powiatowa Agata Tucka-Marek. Radę gminy reprezentowała Barbara Serówka i Jerzy Cepiel, który również prowadził zebranie.

Mieszkańcy dopytywali o plan przestrzenny dla Pielgrzymowic, który został uchwalony w ubiegłym roku, ale ze względu na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody ciągle nie obowiązuje, a procedura jego ponownego uchwalenia jest w toku. Aktualnie jest wyłożony do wglądu w urzędzie gminy do 13 kwietnia, a mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać do 27 kwietnia. Właściciele domów przy ul. Gruntowej, Borowej, Stromej i Cieszyńskiej pytali o termin budowy kanalizacji sanitarnej. Zgłaszane uwagi dotyczyły drogi powiatowej ul. Generała Sikorskiego. Mieszkańcy postulowali odprowadzenie z niej wody w taki sposób, aby nie zalewała sąsiednich posesji, wnioskowali również o utwardzenie zatoki przed sklepikiem, gdzie parkują ciężkie samochody dostawcze, wprowadzenie ograniczenia prędkości na ulicy i wymianę uszkodzonej barierki drogowej.

Mieszkańcy ulic Borowej, Gruntowej i Daszyńskiego dopytywali o komunikację lokalną, która nie kursuje po wymienionych ulicach. Wójt wyjaśnił, że nie każda ulica spełnia warunki, aby mógł po niej odbywać się transport zbiorowy. Wśród zgłaszanych wniosków znalazła się również prośba o budowę przystanku w sąsiedztwie apteki i sklepu "Pod Dębem".

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.