pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2016
  • wyświetleń: 5603

Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedził Pszczynę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Dokładnie 15 lat temu (19 marca 2001 roku) Pszczynę odwiedził Christopher R. Hill, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

ambasador USA w Pszczynie - 19.03.2001
Ambasador USA z wizytą w Pszczynie - 19.03.2001 · fot. Tomasz Kuliga/ Głos Pszczyński


Tak wizytę Amerykanina w Pszczynie opisał wówczas "Głos Pszczyński":

19 marca odwiedził nasze miasto ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Christopher R. Hill. W ratuszu szacownego gościa przyjął burmistrz Tomasz Tomczykiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kondzielnik. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele amerykańskiego konsulatu w Krakowie.

Ambasador USA z wizytą w Pszczynie - 19.03.2001
Ambasador USA z wizytą w Pszczynie - 19.03.2001 · fot. Tomasz Kuliga/ Głos Pszczyński


I chociaż wizyta ta nie miała charakteru roboczego, to w jej trakcie wielokrotnie dyskutowano o integracyjnych aspiracjach Polski oraz problemach "małych ojczyzn" i lokalnych społeczeństw. Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim, w towarzystwie władz miasta i dyrektora Muzeum, goście zwiedzili Zamek.

Na pamiątkę wizyty
w Pszczynie ambasador otrzymał w prezencie litografię przedstawiającą widok Pszczyny z 1864 roku.

Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.