pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 marca 2016
  • wyświetleń: 23120

Zima dokładnie 53 lata temu - zdjęcia!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

14 marca 2016 roku - mamy kalendarzową zimę, ale za oknem temperatura sięga prawie 10 stopni, żadnych oznak śniegu, a o nocnych przymrozkach przypomniały co najwyżej o poranku szyby zaparkowanych na zewnątrz samochodów. Tak jest dziś, a jak było 53 lata temu? Zapraszamy do podróży w czasie do 14 marca 1963 roku! Mamy z tego dnia galerię zdjęć niepublikowanych nigdy wcześniej!

Na stawach w parku utworzyła się tak gruba kra, że konieczna była interwencja wojska. Żołnierze potrzebowali do udrożnienia przepływu rzeki Pszczynki... materiałów wybuchowych. Na rynku i w pozostałych punktach starówki śnieg sięgał kolan, a po mieście na okrągło kursowały spychacze, koparki i samochody ciężarowe. O temperaturze wiele nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że było dużo zimniej niż dziś. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnej galerii niepublikowanych nigdy wcześniej zdjęć! Tylko na portalu pless.pl!

Atak zimy w Pszczynie - marzec 1963 · fot. z archiwum pless.pl


Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.