Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 marca 2016
  • wyświetleń: 11617

Pszczyna musi ujawnić złoża węgla

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Pszczyny został uchylony przez wojewodę śląskiego, ponieważ nie zostały na nim oznaczone złoża węgla. Oznacza to, że radni jeszcze raz pochylą się nad projektem MPZP, prawdopodobnie już w kwietniu.

Plan zagospodarowania, Piasek, sesja, rada miejska
W kwietniu zostanie powtórzone głosowanie nad miejscowym planem zagospodarowania dla Pszczyny. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Decyzja od wojewody przyszła w poniedziałek (7 marca - przyp. red.), czyli w ostatnim dniu, kiedy wojewoda miał czas, żeby ustosunkować się do planu - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Wojewoda unieważnił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z powodu braku uwzględnienia w dokumentacji złóż węgla kamiennego "Kobiór - Pszczyna". Zwrócił również uwagę na brak wskazania kopaliny wód leczniczych Goczałkowice-Zdrój I oraz błędnie naniesioną granicę złoża surowca ceramicznego Stara Wieś.

- Organ gminy sporządzając badaną uchwałę winien był uwzględnić występujące na obszarze objętym planem złoża kopalin, niezależnie od tego czy są obecnie objęte koncesją na wydobywanie czy też nie - tłumaczy Bożena Goldamer-Kapała, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

W związku z tym, cała procedura głosowania uchwały zostanie powtórzona. - To nie zmienia formuły planu, będzie w takiej jak jest - wyjaśnia burmistrz. Jak dodaje, wcześniej nie wskazywano konieczności ujawniania kopalin.

Do głosowania dojdzie najprawdopodobniej na sesji 7 kwietnia. Wówczas na planie zostaną ujawnione złoża węgla na terenie gminy. Jak udało nam się dowiedzieć, znajdują się one niemal pod całym miastem, także pod Muzeum Zamkowym.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.