Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 marca 2016
  • 15 marca 2016
  • wyświetleń: 27626

Studzienice na antenie TVP - zdjęcia

Plany powstania kopalni warszawskiej spółki "Studzienice" były tematem programu "To jest temat", który pokazano w poniedziałek na żywo na antenie TVP Info.

TVP Info w Studzienicach - 14.03.2016 · fot. Wiktoria Bartas / pless.pl


Na parking przy OSP Studzienice, gdzie nagrywany był program, przyszło ponad 200 osób. Zabrakło jedynie przedstawicieli warszawskiej spółki, którzy jednoznacznie odmówili uczestnictwa w programie. Ich stanowisko zostało zaprezentowane w odrębnym nagraniu przez Kacpra Maruszczaka, specjalistę ds. projektów górniczych w spółce "Studzienice".

TVP Info w Studzienicach - 14.03.2016
Program poporwadził Marcin Rosiński · fot. Wiktoria Bartas / pless.pl


Prowadzący program Marcin Rosiński dziwił się na samym początku programu, że na Górnym Śląsku są ludzie, którym nie zależy na nowych kopalniach. Mieszkańcy Studzienic szybko uzasadnili swoje obawy z uruchomieniem kopalni, przytaczając szereg argumentów. Na spotkanie przyszli ze zdjęciami ukazującymi piękno naszej gminy, które poprzez eksploatacje węgla metodą "na zawał" może zostać zdegradowane. Swój sprzeciw na koniec programu wyrazili głośnym skandowaniem hasła "Nie dla kopalni!".

TVP Info w Studzienicach - 14.03.2016
Najmłodsi mieszkańcy Studzienic wzięli ze sobą zdjęcia przedstawiające przykładowe, zdegradowane lasy oraz zdjęcia pszczyńskich, jeszcze zielonych lasów... · fot. Wiktoria Bartas / pless.pl


W programie głos zabrali eksperci w zakresie górnictwa i przedstawiciele gminy Pszczyna - sołtys Studzienic Jolanta Spek, sołtys Jankowic Michał Pudełko oraz zastępca burmistrza Pszczyny Grzegorz Wanot. Jolanta Spek mówiła m.in. o bezprawnym zawłaszczeniu nazwy Studzienice przez warszawską spółkę. - Nie chcemy degradacji środowiska, mamy piękne lasy, mamy czysto i chcemy żeby tak pozostało - dodała na koniec pani sołtys.

TVP Info w Studzienicach - 14.03.2016
Jako pierwsza wypowiedziała się w programie sołtys Studzienic Jolanta Spek. Na zdjęciu po prawej wiceburmistrz Pszczyny Grzegorz Wanot · fot. Wiktoria Bartas / pless.pl


Wypowiedziała się również Agata Tucka Marek wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Poszkodowanych Działalnością Geologiczno-Górniczą. Wiceprezes udowadniała, że proponowana przez inwestora metoda eksploatacji "na zawał" nie ma nic wspólnego z nowoczesnym górnictwem, a prowadzi tylko do degradacji terenu.

TVP Info w Studzienicach - 14.03.2016
Agata Tucka Marek merytorycznie przedstawiła argumenty przeciwko powstaniu kopalni · fot. Wiktoria Bartas / pless.pl


Cały program można obejrzeć na stronie TVP Info.

new, mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.