Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 marca 2016
  • 16 marca 2016
  • wyświetleń: 2700

Zebranie wiejskie w Golasowicach

W poniedziałek, 14 marca, w strażnicy OSP Golasowice odbyło się doroczne zebranie sołeckie, podczas którego rozmawiano o działaniach zrealizowanych w 2015 roku, omówiono plany na rok 2016, a mieszkańcy zgłaszali przedstawicielom samorządu i Radzie Sołeckiej swoje wnioski i uwagi dotyczące funkcjonowania sołectwa i gminy. Spotkanie prowadziła sołtyska Bogumiła Tekla.

Zebranie wiejskie w Golasowicach - 14.03.2016
Zebranie wiejskie w Golasowicach - 14.03.2016 · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Przedstawiciel Komendy Powiatowej rozdał zebranym odblaski i omówił najważniejsze kwestie bezpieczeństwa dotyczące poruszania się pieszych i rowerzystów po zmroku. Mieszkańcy Golasowic zwracali również uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze krajowej DK 81 w związku z budową obwodnicy. Kierowcy wyjeżdżający na DK 81 w rejonie nowego ronda zawracają na dwupasmówce w niedozwolonym miejscu, wjeżdżając wprost pod koła samochodów jadących z kierunku Wisły. Mieszkańcy wnioskowali o budowę chodników wzdłuż ulic Słowackiego i Kochanowskiego.

Wójt Franciszek Dziendziel, który m.in. przedstawił zadania do realizacji w Golasowiach w 2016 r. i odpowiadał na pytania mieszkańców, wspomniał, że w tym roku zostanie wykonany projekt przebudowy ul. Konopnickiej i Stanisława Lema, których nawierzchnia jest już mocno wyeksploatowana. Kolejne drogi będą remontowane w miarę finansowych możliwości gminy. Chodniki powstają sukcesywnie, w pierwszej kolejności przy drogach powiatowych, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże. Ulice gminne mają charakter dróg wewnętrznych, a więc nie tylko ruch jest na nich mniejszy, ale również zastosowanie mają ograniczenia prędkości.

Zebranie wiejskie w Golasowicach - 14.03.2016
Zebranie wiejskie w Golasowicach - 14.03.2016 · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Wśród zebranych pojawił się także wniosek o likwidację weekendowych kursów komunikacji gminnej, jednak nie wszyscy mieszkańcy zgodzili się z opinią, że w sobotę i niedzielę busy mogą nie jeździć. Wiele osób korzysta z komunikacji również w tzw. dni wolne od pracy. Mieszkańcy ulic Korczaka i Sienkiewicza dziękowali, że rozwiązano problem nieprzyjemnego zapachu, jaki unosił się z kanalizacji w okolicy domów. Działania przeprowadzone przez Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji okazały się skuteczne i problem zniknął. Tematem zebrania była również działalność Spółki Wodnej w Golasowicach.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.