Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • 11 marca 2016
  • wyświetleń: 1434

Zebranie wiejskie w Warszowicach

Za nami:

Mieszkańcy sołectwa licznie wypełnili salę w strażnicy OSP Warszowice, aby uczestniczyć w dorocznym zebraniu wiejskim, które odbyło się w poniedziałek, 7 marca.

Zebranie wiejskie w Warszowicach
Zebranie wiejskie w Warszowicach · fot. Sabina Bartecka


Stałym punktem tegorocznych zebrań wiejskich jest prezentacja dotycząca bezpieczeństwa przygotowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Nie inaczej było tym razem. Aspirant Krzysztof Szukalski przestrzegał pieszych i rowerzystów przed poruszaniem się bez odblasków po zmroku. Warszowice, ze względu na lokalizację przy drodze krajowej DK 81 szczególnie narażone są na wypadki. W ubiegłym roku w powiecie pszczyńskim było 8 wypadków śmiertelnych. Cztery miały miejsce w Pawłowicach, z czego dwa - właśnie w Warszowicach. Na zakończenie wszyscy mieszkańcy otrzymali odblaskowe opaski.

O zadaniach zrealizowanych w minionym roku i planach na rok bieżący, ze szczególnym uwzględnieniem sołectwa, mówił wójt Franciszek Dziendziel. W 2016 roku najważniejsze działania inwestycyjne będą miały miejsce w Warszowicach. Przebudowana zostanie ul. Pszczyńska (kolejny etap) wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego oraz rozpocznie się budowa stacji uzdatniania wody. Inwestycja drogowa może spowodować trudności komunikacyjne dla mieszkańców.

Zebranie wiejskie w Warszowicach
Zebranie wiejskie w Warszowicach · fot. Sabina Bartecka


Zebranie prowadził sołtys Andrzej Szaweł, który przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej w minionym roku. Omówiono również działalność spółki wodnej. W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy najwięcej uwagi poświęcili bezpieczeństwu na dwupasmówce. Największym zagrożeniem są tiry zawracające na skrzyżowaniu DK 81 ze światłami. Prowadzone są rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Lokalnych i Autostrad, w celu wprowadzenia zmian w sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 81 z ul. Pszczyńską/ Boryńską, zamontowania fotoradaru przy skrzyżowaniu z ul. Łąkową/ Stawową i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Gajową/Krótką. W tym ostatnim przypadku w kosztach partycypowałaby Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Mieszkańcy dopytywali również o parking przy kościele. Po latach starań gminie udało się porozumieć z właścicielem nieruchomości, dlatego wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na projekt parkingu przy kościele i równocześnie parkingu przy szkole. W tym drugim przypadku również najpierw trzeba uregulować sprawy własności. W chwili obecnej starosta pszczyński prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia od PKP gruntu znajdującego się przy szkole. Po przekazaniu go gminie, będzie można sfinalizować inwestycję.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.