Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 lutego 2016
  • 7 marca 2016
  • wyświetleń: 1493

Zebranie wiejskie w Pniówku

W czwartek, 3 marca w Domu Ludowym w Pniówku spotkali się mieszkańcy sołectwa na dorocznym zebraniu wiejskim.

zebranie wiejskie w Pniówku
Zebranie wiejskie w Pniówku - 3.03.2016 · fot. Sabina Bartecka


Spotkanie poprowadził sołtys Zbigniew Goik, który przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej w minionym roku. Sekretarz Gminy Joanna Śmieja omówiła najważniejsze wydarzenia w gminie i sołectwie w 2015 roku oraz przedstawiła plany na rok 2016, szczególnie w zakresie inwestycji: zakończenia budowy obwodnicy Pawłowic i budowy stacji uzdatniania wody w Warszowicach, skąd woda popłynie również do mieszkańców Pniówka.

W tym roku planowane jest zakończenie budowy obwodnicy, co wiąże się z budową nowego układu komunikacyjnego na DW 933, właśnie w rejonie Pniówka. Droga będzie zamknięta, a objazd z Jastrzębia -Zdroju do Pawłowic dla samochodów osobowych będzie prowadził ul. Orlą i ul. Kruczą. W związku z tym obecny na zebraniu Aleksander Szymura, przewodniczący Rady Gminy i jednocześnie przedstawiciel KWK "Pniówek" wyjaśnił, że zaplanowany remont ul. Kruczej w ramach szkód górniczych będzie realizowany po zakończeniu objazdów. Z przedstawicielem policji rozmawiano również o bezpieczeństwie pieszych na drodze.

Zebranie wiejskie w Pniówku - 3.03.2016
Zebranie wiejskie w Pniówku - 3.03.2016 · fot. Sabina Bartecka


Policja uczestniczy we wszystkich zebraniach wiejskich, starając się przekonać mieszkańców, że podstawową zasadą bezpieczeństwa pieszego lub rowerzysty jest noszenie odblasków, które już z daleka informują kierowców, że na drodze znajdują się inni uczestnicy ruchu.

Na zakończenie mieszkańcy zgłaszali swoje wnioski i uwagi, m.in. dotyczące montażu progów spowalniających, braku możliwości zawracania na światłach przez mieszkańców ul. Dąbkowej jadących z Jastrzębia, lepszej synchronizacji świateł drogowych na skrzyżowaniu czy zwiększenia ilości patroli policyjnych.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.