pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2016
  • wyświetleń: 12501

Zatrzymano fałszywego policjanta

Pszczyńscy funkcjonariusze zatrzymali fałszywego... policjanta. Oszust wpadł, gdy przy pomocy podrobionej odznaki zatrzymał do kontroli samochód, którym jechał... mundurowy z Katowic. Mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

fałszywy policjanr
Fałszywy funkcjonariusz trafił na prawdziwego policjanta. · fot. KMP Tychy


Do zatrzymania doszło w środę po godzinie 16.00 na kobiórskim odcinku DK-1. Działający na Śląsku metodą "na policjanta" mężczyzna kolejny raz użył podrobionej blachy. Pech chciał, że wpadł w ręce swojej niedoszłej ofiary, prawdziwego policjanta z Katowic.

Oszust przykładał do szyby swojego auta podrobioną odznakę policyjną i dawał ręką znak do zatrzymania pojazdu. Doświadczenie i zawodowa czujność policjanta sprawiły, że rozpoznał fałszywego funkcjonariusza. Jego wizerunek był przedstawiany na odprawach oraz publikowany w mediach.

Policjant natychmiast wezwał on na miejsce posiłki. Policjanci z Pszczyny, którzy pomogli w zatrzymaniu 29-latka z Będzina, oprócz podrobionej odznaki policyjnej znaleźli w jego bagażniku niebieską lampę umieszczaną na dachu cywilnych radiowozów.

Mężczyzna był już podejrzany o oszustwa metodą "na policjanta". Pracujący nad tą sprawą śledczy z Mikołowa ustalili, że mężczyzna przedstawiał się jako funkcjonariusz policji i pokazywał odznakę. Następnie wyłudzał pieniądze od osób starszych oraz kontrolował sklepy i zabezpieczał mienie w lombardach, informując, że w tych punkach znajdują się przedmioty pochodzącego z przestępstwa.

Wykorzystując łatwowierność swoich ofiar, po wypisaniu "protokołu przeszukania", zabierał wybrane przedmioty - głównie złoto i sprzęt elektroniczny. Fałszywy policjant działał na całym Śląsku. Zebrany do tej pory przez mikołowskich policjantów materiał dowodowy pozwala na przedstawienie mężczyźnie 11 zarzutów. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.