Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 2187

Zebranie w Krzyżowicach

W Domu Ludowym odbyło się zebranie wiejskie dla sołectwa Krzyżowice. W spotkaniu zorganizowanym przez panią sołtys Beatę Wala, uczestniczyli Wójt gminy Franciszek Dziendziel wraz z wybranymi pracownikami urzędu, Przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura oraz Radna Helena Matera.

Zebranie Krzyżowice
Zebranie w Krzyżowicach · fot. UG Pawłowice


W zebraniu sołeckim uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, którzy na wstępie spotkania przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa oraz programu rządowego dotyczącego powstania mapy bezpieczeństwa. Policjanci apelowali do mieszkańców o konieczności noszenia odblasków, które otrzymał każdy mieszkaniec obecny na spotkaniu.

Całość poprowadziła Beata Wala - Sołtys Krzyżowic. Wójt gminy Franciszek Dziendziel przedstawił działania, które miały miejsce w Krzyżowicach w minionym roku oraz omówił najważniejsze działania inwestycyjne zaplanowane na 2016 rok.

Następnie pani sołtys przedstawiła sprawozdanie z działalności sołtysa, rady sołeckiej oraz komisji rewizyjnej, które zostało jednogłośnie przyjęte. Został również przedstawiony plan działania sołectwa na rok 2016.

Zarząd Spółki Wodnej Krzyżowice przedstawił sprawozdanie i ogłosił złożenie rezygnacji z dalszej działalności. Rezygnacja została przyjęta przez ogół zebranych.

Na zakończenie zgłaszane były uwagi i wolne wnioski. Mieszkańcy zwrócili uwagę przede wszystkim na: niebezpieczeństwo pieszych korzystających z dróg powiatowych, spowodowane brakiem chodników na ulicach Ligonia, Boryńskiej oraz Orlej; a także poprawienie korelacji autobusów na przystanku pomiędzy gminą Pawłowice, a miastem Żory - notoryczne spóźnianie się autobusów z Żor.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.