pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2016
  • wyświetleń: 1920

Powiatowe Mistrzostwa w szachach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

W czwartek, 20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Powiatu. Na starcie stanęło aż 128 zawodników, którzy reprezentowali 20 szkół.

Mistrzostwa Powiatu w szachy - 20.01.2016 · fot. Sebastian Mrozek (GOK Suszec)


Przy tak licznym uczestnictwie wiadomo było, że walka o premiowane awansem cztery miejsca do zawodów rejonowych będzie bardzo ostra. Najlepszą drużyną chłopców ze szkół podstawowych okazała się drużyna Szkoły nr 2 w Pszczynie. Liderem drużyny był Olaf Grądalski, który zdobył 7 punktów na 7 możliwych. Drugi zawodnik - Konrad Mazak grał niewiele gorzej i zdobył 5,5 punktu, co pozwoliło na zapewnienie sobie awansu na rundę przed końcem. Drugie miejsce zdobyła Szkoła nr 18 w Pszczynie, w której najlepiej punktował Adam Wolany (6pkt.) i Bartosz Rąba (5,5pkt.). Trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Pawłowic (Grzegorz Bobola 5,5 pkt i Łukasz Stanieczko 4,5 pkt).

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniej chwili. Zimną krwią wykazała się liderka Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie - Dominika Wiewióra, która zremisowała zaledwie jedną partię i wraz z koleżanką Iriną Prakopik zdobyła łącznie 11,5 punktu. O pół punktu mniej miała Szkoła nr 2 w Pszczynie, która grała w składzie Karolina Więcek i Julia Skura. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie, która w składzie Dorota Miklewska i Alicja Ryś zgromadziła punktów 9.

Na osobny rozdział zasługuje relacja z rywalizacji chłopców z gimnazjów. Tu pierwsze skrzypce grał medalista Mistrzostw Polski Witold Klepek. Różnica w sile gry między nim, a innymi zawodnikami była ogromna. Warto dodać, że Witek od sześciu lat na zawodach powiatowych wygrywał rywalizację indywidualną. Nic dziwnego, że Witold zdobył znowu wszystkie możliwe punkty i wraz z Kubą Majewskim, który zdobył miejsce drugie ponownie znaleźli się na szczycie.

Dobra forma zawodników z Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach dobrze wróży na zawody rejonowe i wojewódzkie. Drugie miejsce wśród chłopców z gimnazjów zdobyło Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach (Dominik Szmidt, Krystian Kurzaj), a trzecie Gimnazjum nr 3 w Pszczynie (Bartosz Skura i Wojciech Barczyński). Wśród dziewcząt z gimnazjów zdecydowanie triumfowało Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach (Klaudia Szmidt i Weronika Szurgot), drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Suszcu (Maja Suszyńska i Wiktoria Michalewicz), a trzecie Gimnazjum nr 3 w Pszczynie (Marta Kędzior, Aleksandra Skotnica).

Szczegółowe wyniki - podstawówka dziewczęta
Szczegółowe wyniki - podstawówka chłopcy

Szczegółowe wyniki - gimnazja chłopcy
Szczegółowe wyniki - gimnazja dziewczęta

POPP
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj