pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2016
  • 2 lutego 2016
  • wyświetleń: 12006

Stacje rowerowe w Pszczynie?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Do naszej redakcji dotarł kolejny pomysł na Pszczynę. Czytelnik proponuje uruchomienie sieci stacji rowerowych na wzór wypożyczalni rowerowych z dużych miast. Są one zazwyczaj obsługiwane przez zewnętrzne firmy na zlecenie Urzędów.

W naszym mieście stacje mogłyby być zlokalizowane na każdym osiedlu oraz przy atrakcyjnych dla turystów punktach. Dzięki temu projekt ten służyłby zarówno mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym Pszczynę.

wypożyczalnia rowerów, rower
W Bielsku-Białej od 2014 roku działa system wypożyczalni BBbike. W minionym roku miał już 2,5 tys. zarejestrowanych użytkowników. Siatka liczy 14 stacji i jest sukcesywnie rozbudowywana. · fot. pless.pl


- Pszczyna to jest małe miasto, wszędzie można dojechać na rowerze. Myślę ze to ciekawy pomysł - pisze nasz Czytelnik. Dzięki gęstej siatce stacji, rowerem można byłoby dojechać do urzędu, szkoły, dworca kolejowego czy sklepu, pozostawiając go w pobliskiej stacji. Odpada więc problem zabezpieczenia roweru. Turyści też byliby zadowoleni. Przykładowy odcinek pomiędzy Zagrodą Żubrów, a Skansenem można przecież pokonać przyjemną przejażdżką przez park. System mógłby być sukcesywnie rozbudowywany o kolejne stacje poza Pszczyną np. w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, czy też w Uzdrowisku w Goczałkowicach.

Systemy wypożyczalni rowerów działają z powodzeniem w większych miastach, nie ma ich jednak w miejscowościach wielkości Pszczyny. Dlatego też pomysł uruchomienia takiej sieci w naszym mieście byłby oryginalny. Jeśli do tego poszedłby w parze plan budowy ścieżek rowerowych, Pszczyna stałaby się rajem dla rowerzystów.

Co myślicie o tym pomyśle?

Twój pomysł na Pszczynę

Masz pomysł na rozwój Pszczyny, nową atrakcję turystyczną lub inną inwestycję służącą mieszkańcom? Prześlij go za pomocą formularza wyślij info. Najciekawsze pomysły opublikujemy na łamach portalu pless.pl.


ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.