pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2016
  • wyświetleń: 12038

14 lat temu otwarto pasaż handlowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Dokładnie 14 lat temu, 26 lutego 2002 roku, został otwarty pasaż handlowy w "Koszarach Ułańskich". W ramach historycznych ciekawostek powracamy do archiwalnego artykułu na pless.pl.

Otwarcie Koszar Ułańskich - 26.02.2002
Wstęgę przecinali Tomasz Tomczykiewicz i Henryk Studzieński - 26.02.2002 · fot. pless.pl


Tak pisaliśmy na portalu pless.pl o tym wydarzeniu 14 lat temu:

"26 lutego w obecności przedstawicieli władz gminy, powiatu, a także Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego oraz przedstawicieli Unii Europejskiej uroczyście otwarto nowo wyremontowany pasaż handlowy w prawym skrzydle Centrum Handlowo-Targowego "Koszary Ułańskie" przy ulicy Kopernika.

Ten zabytkowy obiekt został wyremontowany ze środków budżetu państwa, programu Phare Inicjatywa II oraz ze środków własnych właściciela nieruchomości - Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 1 mln. złotych.

Nowy pasaż obejmuje 24 stoiska handlowe o łącznej powierzchni 670 m2. W pasażu znajdziemy między innymi dwie piekarnie - cukiernie, bar szybkiej obsługi, kwiaciarnię, sklepy obuwnicze i odzieżowe, stoiska spożywcze i drogeryjne. Można tam także zwiedzić wystawę fotografii Tomasza Kuligi.
"

Otwarcie Koszar Ułańskich - 26.02.2002 · fot. pless.pl


Od tego czasu (głównie w ostatnich latach) sporo się zmieniło. We wrześniu 2014 roku oddano do użytku wyremontowaną hale główną, której aranżacja przypomina miejską uliczkę. W marcu 2015 roku na tyłach obiektu powstały zadaszone stoiska przeznaczone pod sprzedaż płodów rolnych i wyrobów lokalnych. Lewe skrzydło, które aranżacją nawiązuje do prawego, oddano do użytku we wrześniu 2015 roku.

Ostatnią fazą modernizacji Koszar Ułańskich będzie przebudowa placu od strony ul. Kopernika. Obecnie sprzedaż prowadzona jest tu pod gołym niebem.

Koszary Ułańskie - 11.2015 · fot. ARiP Pszczyna


Warto również przypomnieć jak wyglądało to miejsce zanim powstało tutaj miejsce targowe. Możemy to zobaczyć na filmie z 1998 roku.Archiwalny artykuł o otwarciu pasażu znajdziecie natomiast pod adresem: wiadomosci.pless.pl/34-otwarto-nowy-pasaz-handlowy

Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.