pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2016
  • 25 stycznia 2016
  • wyświetleń: 10428

Wizja nowoczesnego centrum kultury

Czy można sobie wyobrazić przyszłość Pszczyny bez nowoczesnego obiektu kultury? Jerzy Pistelok, poseł na Sejm drugiej kadencji, nie widzi takiej możliwości. Do redakcji przesłał wizualizację nowego centrum kultury, które miałoby zaspokoić potrzeby kulturalne naszego miasta.

Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie
Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie · fot. Jerzy Pistelok


Zdaniem Jerzego Pisteloka najlepszą lokalizacją dla nowego "domu kultury" byłby teren przy ulicy Wojska Polskiego, naprzeciwko Muzeum Zamkowego (działka prywatna, która ostatnio zmieniła właściciela - przyp. red.). A dlaczego Pszczynie potrzebny jest nowy obiekt kultury?

Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie
Teren, który według Jerzego Pisteloka byłby najlepszą lokalizacją na budowę nowego centrum kultury, jest własnością prywatną · fot. Jerzy Pistelok


- Modelem najbardziej pożądanym wszelkich imprez kulturalnych powinno być dążenie do pogłębiania integracji społecznej, do jej odbudowy. Jednakże wydarzenia kulturalne nie mogą ograniczać się do "śniadania na trawie". Mogą zaspokoić pewne potrzeby kulturalne, ale na pewno nie stymulują jej rozwoju! Potrzeba do tego obiektów na miarę XXI wieku. Magnesem przyciągającym turystów jest Muzeum Zamkowe. Powodzenie imprez powiązane jest właśnie z jego lokalizacją - tłumaczy autor koncepcji nowego centrum kultury, Jerzy Pistelok.

Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie
Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie · fot. Jerzy Pistelok


- To, czego brakuje dla pełniejszego rozwoju kultury w Pszczynie to brak odpowiedniej infrastruktury. Aby to zmienić należy niezwłocznie przystąpić do zaprojektowania i budowy nowoczesnego centrum kultury, w którym znajdzie się nowa sala widowiskowo-koncertowa, sala wystawowa/galeria, a także Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i inne. Sala w obecnym domu kultury nie nadaje się na organizację większych koncertów choćby ze względu na swoją pojemność, brak odpowiedniego zaplecza. Dlatego w Pszczynie od późnej jesieni do późnej wiosny trwa kulturalna posucha - dodaje.

Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie
Wizualizacja centrum kultury w Pszczynie · fot. Jerzy Pistelok


Twój pomysł na Pszczynę

Masz pomysł na rozwój Pszczyny, nową atrakcję turystyczną lub inną inwestycję służącą mieszkańcom? Prześlij go za pomocą formularza wyślij info. Najciekawsze pomysły opublikujemy na łamach portalu pless.pl.


BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.