• 18 stycznia 2016
  • 6 czerwca 2016
  • wyświetleń: 67846

[ZDJĘCIA, WIDEO] Rekordowy Bieg Pszczyński - prawie tysiąc osób!

W niedzielę odbyła się piąta edycja Biegu Pszczyńskiego Carbo Asecura o Puchar Burmistrza. Wielka sportowa impreza w Pszczynie rozpoczęła się rano w parku, gdzie startowały dzieci i młodzież. Bieg główny ulicami Pszczyny rozpoczął się w samo południe na pszczyńskim rynku, a zakończył metą w parku i nawałnicą, która przeszła przez Pszczynę.

V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - biegi dzieci i młodzieży cz. 1- 05.06.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl

V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - biegi dzieci i młodzieży cz. 2 - 05.06.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl

V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - biegi dzieci i młodzieży cz. 3 - 05.06.2016 r. · fot. Marysia Grynpeter

W biegu głównym na 10 kilometrów udział wzięło 940 zawodników, a to oznacza że został pokonany rekord frekwencji z ubiegłego roku, kiedy wystartowało 868 biegaczy. Na metę dotarło 902 zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się 28-letni biegacz z Ukrainy Paweł Olijnyk, który ukończył bieg w czasie 31 minut 27 sekund. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli jego rodacy. Jako czwarty do mety dobiegł ubiegłoroczny zwycięzca biegu - Łukasz Grajcar z Częstochowy. Wysokie, piąte miejsce zajął mieszkaniec naszego powiatu - Wojciech Baczyński z Goczałkowic-Zdroju. Z kobiet najlepsza okazała się Michalina Mendecka z Łazisk Górnych, która pokonała 10-cio kilometrową trasę w czasie 37 minut i 42 sekund.

Komplet wyników V Biegu Pszczyńskiego Carbo Asecura o Puchar Burmistrza

V Bieg Pszczyński Carbo Asecura o Puchar Burmistrza - tuż przed biegiem, rozgrzewka z SPOT- 05.06.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl

V Bieg Pszczyński Carbo Asecura o Puchar Burmistrza - cz.1 - 05.06.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl

V Bieg Pszczyński Carbo Asecura o Puchar Burmistrza - cz.3 - 05.06.2016 · fot. Marysia Grynpeter

Trasa tegorocznego biegu głównego została zmodyfikowana. Szczególnie na odcinku trzech ostatnich kilometrów. Start biegu podobnie jak w latach ubiegłych został zlokalizowany na rynku. Po raz pierwszy za to biegacze przebiegli przez pszczyńską starówkę. Siódmy kilometr poprowadzony został bowiem ul. Chrobrego, Warowną, przez rynek oraz ul. Piastowską. Dzięki temu kibice mogli dopingować zawodników w kilku miejscach na trasie.

Portal pless.pl przeprowadził relację na żywo ze startu i mety. Zapraszamy na zapis trzech relacji. Ostatnia z nich pokazuje, w jakich okolicznościach ostatni zawodnicy kończyli bieg.

V Bieg Pszczyński Carbo Asecura o Puchar Burmistrza - 05.06.2016 · fot. Tomaszsps / klub.pless.pl

Zapis relacji na żywo - start z rynku

Loading...

Zapis relacji na żywo - ostatnie 2 km i meta

Loading...

Zapis relacji na żywo - nawałnica na koniec biegu

Loading...

Warto również wspomnieć, że imprezie towarzyszyła akcja charytatywna. Organizatorzy biegu wspólnie z Fundacją PKO chcieli w ten sposób pomóc Wiktorkowi z Wisły Wielkiej. Niespełna dwuletni chłopczyk boryka się z rozszczepem kręgosłupa oraz bardzo rzadką chorobą genetyczną. Fundacja PKO przeznaczyła pieniądze na niezbędny sprzęt, a Śląsko-Małopolskie Stowarzyszenie Ubezpieczonych zorganizowało w dniu imprezy zbiórkę.

2-letni Wiktor z Wisły Wielkiej
Bohater V Biegu Pszczyńskiego, dla którego biegła znaczna część biegaczy - 2-letni Wiktor z Wisły Wielkiej. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl

Organizatorami zawodów była Grupa Carbo Asecura, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Urząd Miejski w Pszczynie.