pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2016
  • wyświetleń: 12767

Nasze szkoły w rankingu Perspektyw

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W czwartek Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Z naszego powiatu, w rankingu najlepszych liceów w Polsce, znalazło się tylko Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego.

Szkoły w rankingu zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

liceum, chrobry, lo
Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie · fot. pless.pl


LO Chrobry w rankingu liceów ogólnokształcących w tym roku zajął 302. miejsce w kraju i 38. w województwie śląskim. W poprzednich edycjach ogólnopolskich zajmował 229. miejsce w 2015 roku, 322. miejsce w 2014 i 360. miejsce w 2013.

Pozostałe licea z naszego powiatu nie trafiły na listę ogólnopolską, ale można je znaleźć w rankingach wojewódzkich. LO im. prof. Zbigniewa Religi z Gilowic znalazło się na 58. miejscu w województwie śląskim, a III LO z Pszczyny na 74. miejscu.

W tegorocznej edycji rankingu najlepszym liceum w Polsce okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. W naszym województwie cały czas pierwsze miejsce utrzymuje V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej (22. miejsce w kraju).

W rankingu najlepszych techników na 31. miejscu w województwie śląskim znalazło się Technikum górnicze w ZSO im. Jana Pawła II z Pawłowic. 51. miejsce w województwie zajęło Technikum nr 1 w Powiatowym ZS nr 1, a 58. miejsce - Technikum nr 3 w Powiatowym ZS nr 2.

ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.