pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • wyświetleń: 6776

Historyczne ciekawostki: Pierwsza kamera na rynku w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Kiedy pojawiła się kamera na pszczyńskim rynku? Po co w ogóle została zamontowana i kto się tego domagał? Zapraszamy na kolejną odsłonę "Historycznych ciekawostek"!

15 lat temu, a dokładnie 4 maja 2001 roku, na wniosek sekcji prewencji KPP Pszczyna udało się zorganizować i zamontować na terenie Rynku system całodobowego monitoringu. - Powodem podjęcia takich działań jest przede wszystkim znaczny ruch osobowy w tym miejscu oraz duża liczba przestępstw - czytamy w wydaniu "Głosu Pszczyńskiego" z maja 2001 roku. - Rynek miejski jest jednym z niebezpieczniejszych miejsc w powiecie. W przypadku akceptacji przez władze samorządowe tego typu prewencji, policja będzie dążyć do zamontowania kolejnych kamer np. na dworcu kolejowym i w parku miejskim.

Jak wiemy, na dworcu nie zamontowano kamery, jednak nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa ochrona. W parku zaś można spotkać patrole policji oraz straży miejskiej. Na samym rynku działają natomiast dziś dwie kamery monitoringu.

monitoring na ratuszu


Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info. Kolejny odcinek historycznych ciekawostek już za kilka dni.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.