pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 lutego 2016
  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 16651

Kto miał pierwszy traktor w Łące?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Kto był właścicielem pierwszego traktora w Łące? A kto jako pierwszy kupił samochód? Zapraszamy na kolejną odsłonę "Historycznych ciekawostek".

- Na przełomie lat 20-tych i 30-tych pierwszymi posiadaczami samochodów osobowych w Łące byli: bogaty rolnik Ludwik Brudek i przedsiębiorczy kupiec Jan Kroczek. Ten pierwszy był też właścicielem traktora, co godzi się podkreślić, gdyż w tamtym czasie na polach książęcych folwarków orki dokonywano końmi - wspomina Alfons Mrzyk.

Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.