pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2016
  • wyświetleń: 9302

Droga do Pszczyny obsadzona jabłonią

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Przed stu laty drzewa wzdłuż ulicy Cieszyńskiej stanowiły naturalny krajobraz, który cieszył oko podróżujących drogą z Łąki do Pszczyny. Zapraszamy na kolejną odsłonę "Historycznych ciekawostek".

Ponad sto temu droga do Pszczyny była obsadzona drzewami jabłoni, ale już w XX-go wieku drzewami czereśni. - W okresie kwitnienia drzewa te stanowiły piękny biały szpaler a podążanie tą drogą sprawiało przyjemność. Równie radośnie było i wtedy, gdy drzewa nie tylko zdobiły, ale też nęciły przechodnia czerwonymi i żółtymi dojrzałymi owocami - wspomina Alfons Mrzyk.

drzewo, czereśnia
Przy drodze do Pszczyny rosły drzewa czereśni. Możemy sobie wyobrazić, że w okresie kwitnienia wyglądało to podobnie jak na tym zdjęciu · fot. arboretumwojslawice.pl


Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info. Kolejny odcinek historycznych ciekawostek już za kilka dni.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.