pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 grudnia 2015
  • wyświetleń: 8916

Z kapliczki skradziono figurę świętego

W czasie, gdy w każdym domu trwały przygotowania do uroczystej wieczerzy wigilijnej, w Goczałkowicach-Zdroju dokonano zuchwałej kradzieży. Nieznani sprawcy włamali się do kapliczki Św. Huberta, zbezcześcili to miejsce i skradli figurę Św. Huberta. Fakt ten został zgłoszony na policję.

św. Hubert, święty, Goczałkowice
Tak wygląda skradziona figura Św. Huberta. · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Kapliczkę poświęcono przed dwoma laty, w dniu szczególnym dla Polski i Polaków tj. w dniu Święta Niepodległości. Została wzniesiona ku czci patrona myśliwych, leśników i jeźdźców, z inicjatywy Łowczego Rejonowego w Pszczynie Pana Piotra Jacka, przy współpracy z gminą Goczałkowice-Zdrój.

- Czym kierowali się złodzieje dokonując tego aktu wandalizmu i świętokradztwa? - pyta sekretarz gminy, Maria Ożarowska.

Kapliczka św. Huberta
Kapliczka Św. Huberta w Goczałkowicach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Figurka jest bardzo charakterystyczna; przedstawia Św. Huberta ze stojącym obok jeleniem, z promieniejącym krzyżem w wieńcu. Wykonano ją z drewna.

- Mamy nadzieję, że złodziei ruszy sumienie, że figurka zostanie odnaleziona i powróci na swoje miejsce. Apelujemy o pomoc. Wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do odnalezienia rzeźby prosimy zgłaszać na policję lub w sekretariacie Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Szkolna 13, tel. 32 210-71-85) - prosi Maria Ożarowska.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.