pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4490

Punkt paszportowy przez cały tydzień

Do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło pismo z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z informacją o reorganizacji struktury obsługi paszportowej w województwie śląskim.

punkt paszportowy
W styczniu punkt paszportowy będzie czynny pięć dni w tygodniu. · fot. Powiat


Na czym reorganizacja miałaby polegać? Na ograniczeniu liczby dni funkcjonowania punktu paszportowego w Pszczynie - do dwóch dni (od stycznia do kwietnia i od września do grudnia) oraz do trzech dni (od maja do sierpnia). Pismo podpisała Gabriela Lenartowicz, były II wicewojewoda śląski.

Z takim rozwiązaniem nie zgadza się starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Chcemy się udać do wojewody i porozmawiać na ten temat. Kilka lat temu Urząd Wojewódzki chciał zlikwidować punkt paszportowy w Pszczynie. Walczyliśmy o jego utrzymanie i udało się. Zapłaciliśmy też sporo pieniędzy z własnego budżetu za wyposażenie i remont biura, bo bardzo nam zależało, żeby mieszkańcy powiatu pszczyńskiego nie musieli jeździć dwukrotnie do Bielska-Białej - żeby złożyć wniosek i po odbiór paszportu. A teraz dostajemy pismo z taką informacją. Nie takie były uzgodnienia. Liczymy, że uda nam się odwrócić te plany - mówi starosta.

Póki co powiat otrzymał zapewnienie, że w styczniu punkt paszportowy będzie czynny na dotychczasowych zasadach, czyli pięć dni w tygodniu. - Czekamy na ostateczną decyzję wojewody dotyczącą godzin otwarcia punktu paszportowego w Pszczynie od lutego przyszłego roku - dodaje Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.