pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2015
  • wyświetleń: 9864

26-latka zatrzymana po raz trzeci

W ciągu zaledwie pięciu miesięcy policjanci aż trzy razy zatrzymywali 26-latkę z Woli. Najpierw kobieta przekroczyła prędkość, potem dwukrotnie prowadziła pojazd bez uprawnień. Dalsze niestosowanie się do przepisów prawa może dla wolanki oznaczać nawet dwuletni pobyt w więzieniu.

Po raz pierwszy kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące w sierpniu. Przekroczyła wówczas dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Miesiąc później została zatrzymana w Bieruniu, gdy prowadziła pojazd. Na mocy kolejnego postanowienia zakaz kierowania został przedłużony o kolejne miesiące, do stycznia przyszłego roku.

W międzyczasie zdaje się, że 26-latka zapomniała o obowiązującej ją decyzji. W grudniu prowadząc Audi przemierzała ulice naszego powiatu i zakończyła swoją podróż na policyjnej kontroli.

Teraz wolanka musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. Grozi jej cofnięcie uprawnień jako kierowcy i ewentualny nowy egzamin. Dodatkowo, jeśli w dalszym ciągu nie będzie stosowała się do decyzji starosty, to będzie podlegać przepisom prawa karnego w myśl których istnieje możliwość nawet dwuletniego pozbawienia wolności.

To pierwsza taka sytuacja w województwie śląskim, aby w czasie niecałych pięciu miesięcy po raz trzeci policja kierowała w sprawie jednej osoby wniosek o zatrzymanie prawa jazdy.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.