pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2015
  • wyświetleń: 8834

Pijana matka opiekowała się synem

2 promile alkoholu miała 34-letnia pszczynianka, która opiekowała się dwuletnim synem. Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy na osiedlu Kolonia Jasna. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić jej nawet do 5 lat więzienia.

Tuż przed północą, policjanci z pszczyńskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na osiedlu Kolonia Jasna. Z relacji świadków wynikało, że w domu, w którym przebywa małe dziecko, opiekunowie spożywają alkohol. Na miejscu okazało się, że pijana kobieta ma pod swoją opieką dwuletniego syna.

Przeprowadzone badanie wskazało w organizmie matki prawie 2 promile alkoholu. Towarzysząca jej w biesiadzie znajoma również była nietrzeźwa, w jej przypadku urządzenie pokazało prawie promil alkoholu.

Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, 34-letnia pszczynianka będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

ups / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.