pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2941

Zmiana właściwości w VAT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że od 1 stycznia 2016 roku ulegną zmianie przepisy dotyczące określenia właściwości miejscowej w zakresie podatku od towarów i usług - zgodnie z zapisami ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 1649).

W związku z wyżej wymienioną zmianą od 1 stycznia 2016 roku do określenia właściwości miejscowej naczelnika urzędu skarbowego w zakresie podatku VAT będzie miała zastosowanie generalna zasada wynikająca z art. 17 §1 ustawy - Ordynacja podatkowa, tj. w przypadku:
  • osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, właściwość będzie określana według siedziby podatnika,
  • osób fizycznych, według miejsca zamieszkania (bez względu na to, czy prowadzą działalność gospodarczą czy nie).


Wprowadzona zmiana doprowadzi do ustalenia właściwości miejscowej jednego urzędu skarbowego dla jednego podatnika bez względu na rodzaj podatku. Ujednolicenie obejmie PIT (z wyjątkiem karty podatkowej), CIT i VAT.

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.